Polski Związek Wędkarski

SSR podczas majówki

Przemysław Woźniak

Koniec kwietnia jak i majówka były czasem pracowitym dla strażników Społecznej Straży Rybackiej. Sam okres od 1 do 5 maja to ponad 30 patroli na wodach PZW.

Podjęte działania przyczyniły się do ujawnienia sieci kłusowniczych na naszych wodach oraz wędkarzy, którzy wędkowali z naruszeniem zasad amatorskiego połowu ryb.

Strażnicy brali udział również w likwidacji skutków śnięcia jakie miało miejsce pod koniec kwietnia na zal. Radzyny oraz prowadzenia monitoringu wód w kolejnych dniach.

W galerii prezentujemy dokumentację fotograficzną wykonaną przez Społeczną Straż Rybacką powiatów: śremskiego, średzkiego i szamotulskiego. Na zdjęciach można zobaczyć zabezpieczone wontony o długości 25 mb każdy, mieroże w ilości 8 szt., sznury sumowe oraz zestawy wędkarskie wielohaczykowe.

Strażnikom zaangażowanym w ochronę wód dziękujemy, a wędkarzom przypominamy by przed rozpoczęciem wędkowania zapoznali się z zasadami jakie obowiązują na danym łowisku w szczególności na łowiskach typu "złów i wypuść".

Chcesz dodawać komentarze?

Zaloguj się, aby otrzymać dostęp do dodatkowych funkcjonalności serwisu.